Intencje Mszy Św.:28.11-4.12.2022r.

7:00-Za+Józefa Kapustę od Zakł. Pogrzebowego Vładex w Liszkach;

17:00-Za+Jana Dyna i brata. Andrzeja;

Sobota:

8:00-W 24 roczn. śmierci Stanisława Piwowarczyk, rodziców: Helenę i Władysława, brata Franciszka;

17:00-Dziękczynno błagalna: O zdrowie i dalszą opiekę Bożą i Matki Najświętszej dla Bogu wiadomej rodziny;

NIEDZIELA:

8:00-Za+Stanisława Lusinę w 14-tą roczn. śmierci, żonę Janinę;

10:00-Za+Helenę i Eugeniusza Zastawny, Irenę i Juliana Bondyra;

16:00-Dziękczynno błagalna: W 4-te urodziny Michasia;

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Przed błogosławieństwem poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są wyrazem naszej wdzięczności za pracę naszego Pana Kościelnego w naszej parafii.
  2. Od jutra, w dni powszednie, o godz. 17 będziemy odprawiać roraty. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci będą otrzymywać specjalne pamiątki. Zachęcam, aby dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka do losowania figurek adwentowych.
  3. W środę – święto św. Andrzeja, apostoła
  4. W czwartek przed roratami – Koronka do Bożego Miłosierdzia za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej parafii. Po roratach do godz. 20 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.30 – okazja do spowiedzi. Po mszy świętej o godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
  6. W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W sobotę o godz. 8:00 msza św. z komunią wynagradzającą Nieokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 10 – odwiedziny chorych.
  7. W przyszłą niedzielę w Liszkach uroczystość odpustowa ku czci świętego Mikołaja, biskupa i męczennika głównego patrona tamtejszej parafii. Msza święta odpustowa – o godz. 11.30.

W dniu 7 grudnia 2022 r. Święty Mikołaj zaprasza wszystkie dzieci do Szkoły Podstawowej w Rącznej na godz. 10.00. Święty Mikołaj odwiedzi szkołę wraz ze swoimi pomocnikami – Strażakami. Jeżeli nie będzie wystarczająco dużo śniegu dla sań Mikołaja, przyjedzie on wraz ze Strażakami ich nowym wozem strażackim.

Wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze, które przyjdą do szkoły zobaczyć się z Mikołajem, otrzymają słodki upominek i będą mogły wejść do wozu strażackiego. Zajęcia lekcyjne w tym dniu będą tak zorganizowane dla uczniów, aby to spotkanie się udało i było niezapomniane. Dzieci przedszkolne i szkolne uczestniczą w spotkaniu pod opieką nauczycieli. Dzieci młodsze nie uczęszczające jeszcze do przedszkola niech będą pod opieką jednego z rodziców.

Serdecznie zapraszam.

Jutro, w poniedziałek zapraszam na roraty o godz.17:00 na celebrację kandydatów do bierzmowania z klasy 7-8, dzieci klasy 3 oraz wszystkie chętne dzieci, które chcą pokazać Jezusowi, jak licznie na niego czekają w Rącznej. W poniedziałek nagrodzę dzieci, które przyjdą z lampionami, a od wtorku będziemy losować figurki Dzieciątka.

Od poniedziałku odprawiane będą w naszym kościele Roraty o godz. 17. Dzieci zapraszam z lampionami. W poniedziałek po roratach nagrodzę dzieci, które przyjdą z pomysłowymi lampionami.

Zapraszam gorąco do licznego uczestnictwa.  Dzieci, które przyjdą jutro z lampionami  niech przyniosą na roraty podpisane karteczki z napisaną propozycją: Jakie działania mamy podejmować w Adwencie by być uczniami Pana Jezusa?

PROBOSZCZ

ks.  Jacek Strzelecki E.c.

wyśw. 1988

Kontakt: