Intencje Mszy Św.: 29.11-5.12.2021r.

Poniedziałek:

17:00-Za+Andrzeja Michałka, żonę Zofię, synów: Zdzisława i Stefana;

Wtorek:

7:00-Za+Helenę Wesołowską od Danuty i Jana Parszywka;

17:00-Za+Władysławę Matys od Róży Kobiet naszej Parafii;

Środa:

7:00-Za+Janinę Tyrała od chrześniaka Zbigniewa Guzika z rodziną;

17:00-Za+Stanisława i Danutę, syna Zdzisława Nowaków;

Czwartek:

7:00-Za+Zofię Przybyła od teściów syna Janusza;

17:00-Dziękczynno błagalna: W 30-tą rocznicę urodzin Barbary, oraz męża i córki;

Piątek:

7:00-Za+Józefę Milcz od bratanka Stanisława z rodziną;

17:00-W 23-cią roczn. śmierci Stanisława Piwowarczyka, rodziców: Helenę i Władysława, brata Franciszka;

Sobota:

8:00-Za+Zofię Przybyła w 4-tą roczn. śmierci, męża Józefa;

18:00-Dziękczynno błagalna: W Bogu wiadomej intencji;

Niedziela:

8:00-Za+Antoniego i Kazimierę Skowronek;

10:00-Dziękczynno błagalna: W 80-tą roczn. urodzin Zofii;

16:00-Dziękczynno błagalna: Z okazji 3-cich urodzin Michała;

I Niedziela Adwentu 28.11.2021

♦Dzisiejsza, I niedziela Adwentu, rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Od jutra, w dni powszednie będziemy celebrować Msze Święte Roratnie, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00.

♦W kalendarzu liturgicznym: we wtorek przypada święto świętego Andrzeja, Apostoła; w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

♦W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W 1. piątek spowiedź rano od 6.30 i po południu o godz. 16.00 do 17:00. Msza Święta o godzinie 17.00.

♦W 1. sobotę o godz. 8.00 Msza św. z Komunią wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Nie będzie odwiedzin chorych w domach, dopiero przed Świętami Bożego Narodzenia.

♦Za tydzień 2 Niedziela Adwentu, w którą obchodzimy dzień solidarności i pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz dzień modlitwy o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

♦Pan Kościelny rozprowadza po Mszach Świętych, poświęcone opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informujemy, iż nikt inny nie został przez naszą parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar.

♦W zakrystii rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Mała świeca kosztuje 10 złotych. Zebrane ofiary wesprą działalność Caritas.

♦ Kandydatów do bierzmowania proszę o uczestnictwo w trzech, wybranych przez siebie Mszach Świętych Roratnich.

♦Dziękuję tym, którzy wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii.

Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać!

PROBOSZCZ

ks.  Jacek Strzelecki E.c.

wyśw. 1988

Kontakt: