CEREMONIE WIELKIEGO TYGODNIA

WIELKI CZWARTEK :

• O godz. 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 23.00.
  • Po zakończeniu liturgii – śpiew całych Gorzkich Żali.
  • O godz. 23.00 – zakończenie adoracji

WIELKI PIĄTEK :

• Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00.
  • O godz. 11.00 – wspólna Droga Krzyżowa
  • O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – Pasja, Modlitwa Powszechna Kościoła, Adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00.
  • Po zakończeniu liturgii – śpiew Gorzkich Żali.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

WIELKA SOBOTA

• Od godz. 8.00 – adoracja Pana Jezusa w Grobie.
  • O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Przed południem – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny :
    W kościele – od godz. 9:00 i 10:45, Bażanty – 9:15, Dzikowiec – 9:30, przy Drodze Wołowskiej – 9:45, Podlas – 10:00, Na Osiedlu -10:15, W remizie OSP w Rącznej – 10:30.
    Przypominamy, że do święcenia przynosimy pokarmy,  a nie zabawki dziecięce.
  • O godz. 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i uroczysta msza święta ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. Na liturgię przynosimy świece.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Niech te święte dni umocnią nas w wierze i będą źródłem Bożej łaski.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rano o 6:30 – Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła i po niej Msza Św. Pozostałe Msze Św. oraz w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawiane jak w każdą niedziele.

WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM PARAFII ŻYCZYMę WIELE BOŻYCH DARÓW I OWOCNEGO
PRZEŻYWANIA NADCHODZĄCYCH DNI