Apeluję do wszystkich mieszkańców Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rącznej, aby 15.03.2020 i w następne niedziele korzystali z telewizyjnych transmisji mszy świętych. To wyjątkowa sytuacja, która wymaga szczególnych zachowań. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane w niedziele i dni powszednie bez zmian jednak proszę aby uczestniczyli w nich zamawiający intencje danej mszy. Odpowiedzmy postawą wzajemnej troski o siebie i innych. Niech nikt nie wmawia sobie, że jego choroba nie dosięgnie.

Na mocy udzielonej dyspensy w tym czasie nie popełnia grzechu ten, kto nie uczestniczy w kościele we mszy świętej.

Proszę, aby pozostawać w domach nie zapominając o starszych, chorych i potrzebujących pomocy.

Ks. Jacek Strzelecki

/proboszcz/