WIELKI TYDZIEŃ – RĄCZNA 2019 r.

Niedziela Palmowa na każdej mszy św. – poświęcenie palm.
O godz. 15:00 – Koronka Do Miłosierdzia Bożego,  godz. 15.15 – Gorzkie Żale, a o 16.00 – msza święta popołudniowa.
Wspólne spotkanie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w Wielką Środę – 17.04.2019 r., o godz. 18:00.
Na mszy św. złożą Oni publiczne wyznanie wiary, ustawieni na środku  świątyni w dwóch rzędach. Po mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Do udziału zapraszam także ich bliskich: rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, wujków i ciocie). Przygotowanie do bierzmowania to sprawa całej rodziny i parafii.
Obecność kandydatów na tym nabożeństwie obowiązkowa.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę rano nie będzie Mszy świętych.
W te dni nie będzie również czynna kancelaria parafialna.
Sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do środy.

Ceremonie Wielkiego Tygodnia

Wielki Czwartek :

O godz. 18:00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 23.00
O godz. 23.00 – zakończenie adoracji

Wielki Piątek :

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00
O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
O godz. 17:00 – wspólna Droga Krzyżowa
O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej – Pasja, Modlitwa Powszechna Kościoła, Adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja Pana Jezusa w Grobie.
Po zakończeniu liturgii – śpiew Gorzkich Żali.
O godz. 24.00 – Zakończenie adoracji nocnej

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

Wielka Sobota

Od godz. 8.00– adoracja Pana Jezusa w Grobie.
O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
Przed południem – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny :
o godz. 9:00 – w kościele;
o godz.9:15 – Bażanty;
o godz. 9:30 – Dzikowiec;
o godz. 9:45 – przy Drodze Wołowskiej;
o godz. 10:00 – Podlas;
o godz. 10:15 – Osiedle;
o godz. 10:30 – Remiza;
10:45 – w kościele;

Przypominam, że do święcenia przynosimy pokarmy, a nie zabawki dziecięce.
W Wielką Sobotę zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty – poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego (szczególnie zapraszam dzieci lasy III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej) i uroczysta msza święta ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.
Na liturgię przynosimy świece.
Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz adoracjach.

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja Rezurekcyjna – o godz. 7:00, po jej zakończeniu msza św..
Zapraszam noszących krzyż, baldachim i feretrony oraz strażaków OSP do warty honorowej przy Grobie Pańskim i do zabezpieczenia procesji.
Porządek pozostałych mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny jak w niedzielę i święta nakazane.

Wszystkim mieszkańcom Parafii życzę wiele Bożych darów i owocnego przeżywania nadchodzących dni.